چسب بتن آب بند:

یکی از مواد شیمیایی که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد فراوانی یافته چسب بتن است. این چسبها عموماً محلولهای کلوییدی از پلیمرهای مختلف در آب هستند که مقاومت کششی، خمشی همچنین دوام بتن راافزایش می‌دهند ولی مهمترین خاصیت آنها افزایش چسبندگی است. اگرچه قیمت این مواد نسبت به قیمت بتن بالا است ولی ویژگی‌هایی که استفاده از آنها در بتن ایجاد می‌نماید، کاربرد آنها را بسیار متداول ساخته است. بیشترین استفاده از این مواد مربوط به کارهای تعمیراتی می‌باشد، زیرا این افزودنی با ملات، مخلوط یکنواخت و همگنی تشکیل داده و ضمن آنکه مانع تراوش آب و تفکیک دانه‌های ریز و درشت می‌شود میزان چسبندگی بتن تازه را با ملات قدیمی زیر آن افزایش می‌دهد. چسب بتن آب‌بندی تولیدی شرکت بتن پارس بر پایه رزینهای خاص که کاملاً ضد آب می‌باشند ساخته شده و به آسانی با آب مصرفی در بتن مخلوط می‌شود. مواد به کار رفته در ساخت این چسب با سیمان کاملاً هماهنگ بوده و چسبندگی آن را به طورقابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد.

 

خواص و اثرات :

افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی ،کاهش نفوذپذیری بتن ، جلوگیری از ترک خوردن بتن و . . .

موارد کاربرد:

برای کلیه کارهای تعمیراتی و ترمیم آسیب‌دیدگی اغلب سازه‌های بتنی مانندکانالهای آب، کف سالنهای صنعتی، باند فرودگاهها، سدها، پایه پلها و ستونها .

میزان مصرف:

میزان مصرف معمولاً ۷ الی ۱۰ درصد وزن سیمان مصرفی می‌باشد.

روش مصرف :

برای ضخامتهای کم (تا ۱۰ میلیمتر) یک پیمانه چسب بتن را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و ملات را با آن درست کنید. بطور کلی هر چه ضخامت ملات کمتر باشد و یا نیروی بیشتری بر آن وراد آید، برای ایجاد چسبندگی لازم چسب بیشتری می‌بایست اضافه شود. برای ایجاد استحکام بیشتر توصیه می‌شود که محلول رقیق شده چسب به مقدار بیشتری درست شده و قبل از چسباندن ملات یک لایه از این محلول به سطح زیرین مالیده شود.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی :

حالت فیزیکی :                مایع غلیظ

یون کلر :                     ندارد

رنگ :                         سفید شیری

قابلیت انحلال :                در آب

PH  :                     ۷/۵ – ۷

وزن مخصوص :             ۰/۹۵ کیلوگرم بر لیتر

ملاحظات:

نحوه نگهداری:

یک سال در بسته بندی اولیه ، دور از تابش طولانی نور خورشید ، در دمای ۵ الی ۳۵ درجه سانتیگراد قابل نگهداری می باشد.

نوع بسته بندی :

سطل ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید